ZATRAĆ SIĘ W ZIELENI

Tradycyjnie już zapraszamy Was do spędzenia tegorocznego lata na łonie krakowskiej przyrody. Okazją ku temu będą wszystkie akcje organizowane w ramach projektu „Zatrać się w Zieleni”:

„Piknikuj w Zieleni. Piknik Krakowski”

Gościć będziemy Was w Parku Krakowskim, Parku Bednarskiego, Parku Decjusza oraz nad Zalewem Nowohuckim. Tego czego nie zabraknie to pysznego jedzenia i niezliczonych atrakcji dla małych i dużych. Letnie weekendy między 11:00 a 17:00 to idealny czas, aby odwiedzić krakowskie parki i skorzystać z wyjątkowej oferty warsztatów, zajęć dla dzieci, zajęć sportowych i różnego rodzaju animacji, które sprawią, że z pewnością nie będziecie się nudzić. Rozpoczynamy już 2 czerwca piknikiem w Parku Krakowskim. Będzie to wspaniała okazja, aby zobaczyć nowe oblicze parku znajdującego się w samym sercu Krakowa. Zapoznaj się z naszym harmonogramem:

  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  
Soboty:  Park Bednarskiego  Zalew Nowohucki  1.09 Park Bednarskiego  
Niedziele:  Park Krakowski  Park Decjusza  2.09 Park Krakowski  

Zapraszamy serdecznie w godz. 11:00 – 17:00

„Ćwicz w Zieleni”

Bezpłatne zajęcia fitness w czterech krakowskich parkach to niebywała okazja do wskoczenia w sportowy strój i spędzenia tego czasu na łonie przyrody. Instruktorzy w krakowskich klubów fitness zadbają o Waszą formę i kondycję, a mamy również nadzieję, że zarażą pasją do ćwiczeń. Proponujemy Wam różnorodne zajęcia wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy zapisać się przez dostępny na naszej stronie formularz.

W tym roku ćwiczyć będziemy z:

 • All for Body
 • A&J Fitness
 • Active Niuton
 • Synergia
 • Lans na Balans
 • Kajakujemy.pl
 • You Can

Na zajęcia zapraszamy Was od poniedziałku do środy. Proponujemy takie zajęcia jak trening biegowy, Boot Camp Madness, Lans na balans, Tabata, Zdrowy kręgosłup, Spal dużo kcal!, Power Training, Nordic walking.

„Parkobus w Zieleni”

Sześć wyjątkowych wycieczek a na miejscu zielone atrakcje, ciekawostki przyrodnicze bądź tętniący piknikową atmosferą park. Wszystko to dzięki bezpłatnym przejazdom naszym zielonym Parkobusem. Zadbamy o to, abyś nie poruszał się po utartych ścieżkach. Mieszkańców Kurdwanowa zabierzemy do Lasu Witkowickiego, a Nowohucian na Bagry. Parkobusowy rozkład jazdy znajdziesz na stronie internetowej ZZM, MPK (szukaj zielonej ikony autobusu) oraz na wszystkich przystankach, na których zatrzymuje się Parkobus.

„Kino na trawie. Kino wielu kultur”

Idea pokazu „Kino na trawie. Kino wielu kultur.” to coś więcej niż tylko kino plenerowe. W ramach projektu chcemy połączyć odkrywanie nowych, często mieszkańcom nieznanych terenów zielonych Krakowa z odkrywaniem nowej kultury, którą możemy poznać dzięki filmom. Zaproszenie do współpracy Konsulatów pozwoli również na swego rodzaju integrację pomiędzy krakowianami a mieszkającymi w naszym mieście społecznościami pochodzącymi właśnie z tych krajów. Filmy prezentowane będą w językach oryginalnych z polskimi napisami dzięki czemu będziemy mogli z jednej strony jeszcze bardziej zbliżyć się do krajów, które filmy prezentują, z drugiej zaś poszerzyć grono ich odbiorców o osoby, dla których jest to język ojczysty. Pokazy odbywać się będą co dwa tygodnie w czwartki, a w przypadku niepogody pokaz przeniesiony zostanie na kolejny czwartek. Start ok. godz.20.30.

Harmonogram:

 • 07.06 – Park Jordana – Niemcy
 • 21.06 – Pl. Axentowicza – Malta
 • 05.07 – Park Stacja Wisła
 • 19.07 – ogród przy Instytucie Austriackim ul. Krupnicza – Austria
 • 09.08 – Park Bronowice – Włochy
 • 23.08 – Ogród Mehoffera – Francja