„Kart w kalendarzu było za mało, codziennie jedną zdejmował czas. I cóż powiecie, ot przeleciało 40 lat, jak z bicza trzasł”.

Drodzy Państwo. W tym roku świętowaliśmy jubileusz 40-lecia Samorządowego Przedszkola nr 151 z Oddziałami Integracyjnymi w Krakowie. To wydarzenie ma dla nas szczególne znaczenie. Wywołuje u wielu z nas wzruszenie, refleksje, prowokuje do podsumowań. W roku 1978 szeroko otwarte zostały drzwi przedszkola, aby powitać 5 grup przedszkolaków. Od tej pory codziennie dopisujemy nowe karty historii naszego przedszkola.

Chcemy podkreślić, że przedszkole nr 151 to nie tylko instytucja. To tworzący je ludzie: pokolenia dzieci i rodziców, pedagogów i pracowników obsługi , którzy służą swoimi umiejętnościami, entuzjazmem i sercem dzieciom. To nasz drugi dom. Naszym zamierzeniem zawsze było i jest stworzyć wychowankom miejsce bezpieczne, radosne i kolorowe, w którym będą mogli poznawać siebie, stawać się samodzielnymi i otwartymi na świat.

Długa jest lista osób, którzy na trwałe zaznaczyli się na kartach historii naszego przedszkola, którzy je tworzyli, rozwijali i wspierali. Część z nich już nie ma wśród nas, ale o nich nie zapomnieliśmy, na zawsze pozostawili po sobie niezatarty ślad. Wiele osób, które wspierały i współpracowały z nami w realizacji zadań przedszkola zaszczyciło nas dzisiaj swoją obecnością. Na obchody jubileuszu 40-lecia przedszkola nr 151 przybyło wielu znamienitych gości:

  • Przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa z Wydziału Edukacji
  • Przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Krakowie
  • Przedstawiciele Rady Dzielnicy XVI
  • Prezes Stowarzyszenia „Bądźcie z nami”

Pragniemy też podziękować za serce, dobrą wolę i współpracę Dyrektorom zaprzyjaźnionych placówek oświatowych: dyrektorom szkół i przedszkoli, poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Gorąco pragniemy też podziękować za przybycie byłym dyrektorom przedszkola oraz obecnej pani Dyrektor przedszkola Ewie Wilamskiej. emerytowanej i obecnej kadrze pedagogicznej oraz pracownikom obsługi administracyjno-technicznej.

Składamy serdeczne podziękowania dla Rodziców i przedszkolaków oraz absolwentów przedszkola. Bez Was nie byłoby naszej placówki.

Jeszcze raz serdecznie witamy wszystkich przybyłych tu gości

Śpiewem i piosenką chcemy was ugościć.

Na 40–lecie, niech każdy się dowie,

Zapraszamy na przedszkolną wycieczkę po Krakowie.

Prosimy o uwagę: dzieci, panowie i panie.

Niech miłe wspomnienie po nas tu zostanie!