Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na warsztaty „HOFFMANN. TRANSFORMACJE”

Warsztaty teatrologiczne dla licealistów towarzyszące wystawie „Kobiece spojrzenie. O aktorstwie Antoniny Hoffmann”. W czasie zajęć uczestnicy poznawać będą wybrane role z dorobku Antoniny Hoffman, a następnie porównywać je ze współczesnymi realizacjami. Dzięki temu poznają tajniki XIX-wiecznej sztuki aktorskiej, zobaczą, co zmieniło się w sposobie budowania roli na przestrzeni wieków oraz spróbują odpowiedzieć na pytanie, jakie możliwości i ograniczenia dla teatru niosły ze sobą kolejne techniki gry.

Udział bezpłatny – obowiązuje kolejność zgłoszeń w Centrum Obsługi Zwiedzających MHK
tel. 12 426 50 60
e-mail: info@mhk.pl

Plan warsztatów:
Co tydzień o 16:45 w Pałacu Krzysztofory

1. XIX-wieczny podręcznik sztuki aktorskiej – 8 stycznia
Budowa podstaw warsztatu aktorskiego z wykorzystaniem ćwiczeń ruchowo-mimicznych zaczerpniętych z XIX-wiecznych podręczników sztuki aktorskiej.

2. Kobiece spojrzenie. O aktorstwie Antoniny Hoffmann – 15 stycznia
Zwiedzanie wystawy w kontekście aktorstwa XIX-wiecznego i zmieniających się konwencji gry.

3. Teatr – co zostało z tamtych lat? – 22 stycznia
Prezentacja teatru krakowskiego tle realiów epoki i analiza śladów dziewiętnastowiecznej instytucji teatru we współczesności.

4.–8. Współczesne interpretacje i wariacje – 29 stycznia, 5 lutego, 12 lutego, 19 lutego, 26 lutego
Analiza ról dramatycznych z repertuaru Antoniny Hoffmann w ich współczesnych interpretacjach scenicznych. (Katarzyna w Poskromieniu złośnicy Williama Szekspira, Klara w Ślubach panieńskich Aleksandra Fredry, Fedra w Fedrze Jean Racine’a, Idalia w Fantazym Juliusza Słowackiego, Balladyna w Balladynie Juliusza Słowackiego).

Więcej szczegółów: www.fb.com/teatrMHK/