„Z biegiem lat z biegiem dni…”. Wernisaż wystawy malarstwa Adama Mielnika

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na wernisaż jubileuszowej wystawy malarstwa Adama Mielnika pt. „ Z biegiem lat z biegiem dni…”, który odbędzie się 15 czerwca 2016 r. o godzinie 18.00 do Galerii OKN na os. Górali 5 w Krakowie. Otwarciu wystawy  towarzyszyć będzie promocja tomiku wierszy  Stanisławy Bożeny Dziedzic  pt. „Trzy drogi do szczęścia”. Wystawa czynna od 15 VI – 31 VII 2016. Wstęp wolny.

Od autora:

Wystawa obecna ma charakter jubileuszowy bowiem autor kończy niedługo 90 lat (25.07.1926)

Tytuł wystawy „Z biegiem lat z biegiem dni…” kojarzy się na pewno wielu osobom ze sztuką, teatrem i filmem z końca XIX wieku.

Mnie osobiście tytuł ten przywołuje wspomnienia z pierwszych lat pracy w wyuczonym zawodzie geodety. Przebywałem często służbowo w górskim terenie w Beskidach lub Pieninach. I w tym pięknym górskim krajobrazie zauroczyłem się. Tu powstawały pierwsze nieudane rysunki na papierze lub desce kreślarskiej. Były to lata pięćdziesiąte.

Z biegiem lat i dni rysunki te nabierały poprawnej formy i właściwego kolorytu.

Okres przejścia na emeryturę, kilka kursów rysunku i malowania pozytywnie przyczyniły się do uatrakcyjnienie moich prac.

Na dzisiejszej wystawie zgromadziłem kilkanaście obrazów wykonanych pastelą suchą. Są to z reguły pejzaże, kwiaty, architektura. Jest również kilka prac z serii kosmos wykonanych farbami olejnymi i akwarelowymi.

Jestem zrzeszony w kilku stowarzyszeniach twórczych; Stowarzyszenie plastyków Ziemi krakowskiej, w Małopolskim Stowarzyszeniu Twórców Krakowa, podgórskim Stowarzyszeniu Przyjaciół Sztuk Wszelkich.

Brałem udział w wielu wystawach zbiorowych i kilku indywidualnych, w Świdniku, Nowym targu, na Śląsku, Zagłębiu Dąbrowskim. Kilkadziesiąt moich prac znajduje się w prywatnych galeriach licznej rodziny osiadłej poza Polska.