V Małopolski Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

19 listopada 2015 roku w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie odbył się V Małopolski Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej, w którym wzięło udział ponad 80 uczniów z gimnazjów z województwa małopolskiego i nie tylko.

Przedsięwzięcie to zostało objęte honorowym patronatem takich instytucji jak: Małopolski Kurator Oświaty, Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Muzeum Armii Krajowej, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Podczas uroczystości obecni byli zaproszeni goście: pani Iwona Marex z Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego, pani Anna Jędrzejczak z  Muzeum AK, pani Wiktoria Fedorowicz z Klubu Kuźnia, Przewodniczący Rady Dzielnicy XVI pan Andrzej Buczkowski, Wowa Brodecki – aktor Teatru Ludowego oraz pan Maciej Mizian z Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Konkurs ten z każdą kolejną edycją cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony uczniów i instytucji lokalnych. Działania te mają na celu krzewienie wartości patriotycznych wśród młodzieży gimnazjalnej. Pomysłodawczyniami i organizatorkami tej imprezy są panie Sylwia Ptasznik i Marta Bernadzikiewicz i Stępień – nauczycielki z Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie. Nad całością konkursu czuwała Dyrekcja Szkoły. Jak co roku poziom wystąpień był bardzo wysoki. Jurorzy stanęli przed nie lada wyzwaniem. Tym bardziej, że jak zwykle było o co walczyć. Nagrodami w konkursie były cenne urządzenia multimedialne ufundowane przez posła na Sejm RP pana Ireneusz Rasia, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Urząd Marszałkowski i Muzeum Armii Krajowej oraz Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie.

Laureatami V Małopolskiego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej 2015 zostali: Aleksandra Pobiega i Alicja Paczkowska z Gimnazjum w Cieszkowach, Zespół wokalny z Gimnazjum w Michałowicach, duet Anata z Gimnazjum w Woli Batorskiej oraz Laura Luksa z Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Krakowie.

Jury przyznało również sześć wyróżnień.

Już z niecierpliwością i radością oczekujemy kolejnej edycji konkursu.